Jakie są zarobki w pracy marynarza

Marynarz jest to z pewnością trudna a także wymagająca praca marynarz, w związku z czym niezbędna jest do jej wykonywania odpowiednia wiedza a także umiejętności. Poza tym praca na morzu wiąże się także z długimi, często wielomiesięcznymi, rozłąkami z rodziną. Wielu ludzi uważa, że czas ten nieco rudny rekompensuje pensja. Ile zarabia w pracy marynarz i czy naprawdę tak jest? Co należy zrobić, aby otrzymać pracę w tym zawodzie?

Jakie zarobki osiąga marynarz

Zarobki marynarza zależy od tego, jaką pracę on wykonuje, a także jak długi ma staż, oraz jak odpowiedzialne stanowisko zajmuje

Autor zdjęcia: Trondheim Havn

Kwestię minimalnych zarobków marynarzy są regulowane poprzez zarządzenia ITF, a więc Międzynarodowej Federacji Pracowników Transportu a także jej ustaleń najniższa pensja musi przekroczyć około 1100 dolarów amerykańskich.

Uważa się, że marynarze zarabiają około od 1000 do 10 000 euro, a 10% polskich marynarzy deklaruje, iż zarabia nawet ponad 18 000 złotych miesięcznie.

To jakie są zarobki marynarza zależy od tego, jaką pracę on wykonuje, a także jak długi ma staż, oraz jak odpowiedzialne stanowisko zajmuje. Oczywiście ważna jest też kwestia tego, na jakim statku pływa, oraz jakiego kraju pracuje a także ile czasu spędza na morzu.

Jakie cechy powinien mieć marynarz

Jak w niemal każdym zawodzie, także w przypadku marynarzy można wyodrębnić cechy, które to są pomocne przy wykonywaniu tej praca. Marynarz powinien przejawiać między innymi cechy takie jak: odpowiedzialność, wytrwałość a także dobra kondycja fizyczna.

Ponadto marynarz powinien biegle posługiwać się językiem obcym, ale też posiadać dużą wiedzę oraz chęć do jej stałego poszerzania. Ponadto musi być odporny na tęsknotę za domem oraz rodziną, może się bowiem zdarzyć, iż przez wiele miesięcy nie spotka się z najbliższymi. Nie powinien być to jednak powód, który zmniejszy efektywność marynarza.