Praca na morzu dla osób bez doświadczenia

Zawód marynarza z pewnością nie należy do najłatwiejszych, a jego wykonywanie wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia, ale również wieloletniego doświadczenia. Te czynniki niestety stają się przeszkodą dla wszystkich, którzy marzą o wielkiej przygodzie, zwiedzaniu odległych krajów i poznawaniu wielu ciekawych ludzi. Zanim jednak porzucimy marzenia i znajdziemy zatrudnienie na lądzie, powinniśmy wiedzieć, że praca na morzu bez doświadczenia jest możliwa i warto wykorzystać szansę, jaką daje nam los.

Potrafisz gotować, ruszaj na morze

Zawód marynarza z pewnością nie należy do najłatwiejszych, a jego wykonywanie wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia, ale również wieloletniego doświadczenia

Autor zdjęcia: SurfaceWarriors

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że każdy z nas ma pewne umiejętności, niemal automatycznie predysponujące nas do pracy na statku czy nawet platformie wiertniczej. Nie jest konieczne posiadanie wykształcenia kierunkowego czy umiejętność obsługiwania licznych, skomplikowanych urządzeń okrętowych lub wydobywczych. Na zatrudnienie mogą liczyć między innymi kucharze i to nie tylko po szkołach gastronomicznych, ale również amatorzy. Jeśli ktoś jest miłośnikiem gotowania i doskonale radzi sobie z pracą w kuchni, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił w kambuzie, przygotowując smaczne i pożywne posiłki dla strudzonych wachtą wilków morskich. Jednak personel pomocniczy, niezbędny na każdej jednostce pływającej to nie tylko kucharze, ale również stewardzi, czy nawet obsługa restauracji oraz barów na statkach pasażerskich.

Praca na morzu bez doświadczenia w tej dziedzinie leży więc w zasięgu praktycznie każdego, kto nie boi podjąć ryzyka, zostawić za sobą monotonne życie szczura lądowego i po kołyszącym się trapie wkroczyć w całkiem nowy świat. Poszukiwania zatrudnienia można prowadzić na własną rękę, ale zdecydowanie lepiej jest skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa, która zajmuje się rekrutacją personelu w imieniu licznych armatorów.