Praca na morzu – sposób na duży zarobek

Polska jest z roku na rok coraz bardziej rozwiniętym gospodarczo państwem, jednak mimo to nadal wielu jej obywateli wyjeżdża zagranicę do pracy, często przenosząc się tam na stałe. Najczęściej wybieranymi krajami przez emigrantów jest Wielka Brytania, Holandia oraz Norwegia, te bogate kraje nadal poszukują taniej siły roboczej. jednak nie każdego satysfakcjonuje przeprowadzka do innego państwa na dłużej nieskreślony okres czasu, odnalezienie się w innej kulturze może być kłopotliwe. Dla takich osób ciekawą alternatywą może się okazać praca na statku.

Praca na morzu – oferty

Osoby, które chcą pracować na morzu i posiadają odpowiednie kwalifikacje mają szansę w krótkim czasie dorobić się sporej sumy pieniędzy

Autor zdjęcia: Mr.TinDC

Osoby, które chcą pracować na morzu i posiadają odpowiednie kwalifikacje mają szansę w krótkim czasie dorobić się sporej sumy pieniędzy. Jednak praca na statku bez doświadczenia również jest możliwa, bowiem nawet na morzu potrzebni są pracownicy niewykwalifikowani. Oferty można podzielić na dwie kategorie:

  • praca na statku rejsowym (więcej);
  • zatrudnienie na statku przemysłowym.

Obie opcje są od siebie skrajnie różne i wymagają zupełnie innych kwalifikacji od potencjalnych kandydatów. Pierwsza alternatywa jest szczególnie popularna pośród młodych osób, zwłaszcza tych posiadających doświadczenie gastronomiczne. Niezbędnym warunkiem, jaki musi spełniać doświadczony kandydat oraz ten bez kwalifikacji, jest doskonała znajomość języka angielskiego. Poza tym na rejsowym statku potrzebni są barmani, którzy ukończyli pierwszy stopień barmański, kelnerzy, kucharze, a także niewykwalifikowana pomoc kuchenna czy sprzątacze. Natomiast statek przemysłowy, wbrew pozorom, jest znacznie bardziej atrakcyjny finansowo, szczególnie dla fachowców, takich jak mechanicy, inżynierzy czy spawacze. Język angielski opanowany w stopniu komunikatywnym jest wystarczający. Na takim statku zatrudniane są osoby w charakterze pomocy kuchennej czy lżejszych prac fizycznych, wówczas doświadczenie nie jest wymagane.