Praca na statku bez doświadczenia – łatwa do znalezienia

Wielu osobom wydaje się, że warunkiem umożliwiającym podjęcie pracy na morzu jest odpowiednie wykształcenie oraz duże doświadczenie w tej dziedzinie. Ich brak to niestety czynnik skutecznie zniechęcający do tego, ale zanim całkowicie wyrzekniemy się marzeń, warto zdać sobie sprawę, że praca na statku bez doświadczenia jest możliwa. Wystarczy tylko trochę samozaparcia i umiejętności, które z powodzeniem wykorzystujemy w codziennym życiu.

Statek to nie tylko marynarze

Praca na statku bez doświadczenia, rzeczywiście leży w zasięgu ręki

Autor zdjęcia: Tips For Travellers

Oczywiście wykształcenie średnie lub nawet wyższe o profilu morskim, ułatwia znalezienie dobrze płatnej posady. Pomaga również w wykonywaniu swoich obowiązków, ale praca na statku nie ogranicza się tylko do zawodu marynarza, a żadna jednostka pływająca nie może się obejść bez dodatkowego personelu. Trudno jest sobie wyobrazić, aby mechanik okrętowy po ciężkiej i wyczerpującej wachcie samodzielnie robił sobie gorący obiad czy sprzątał kabinę. Jest to zadanie dla kucharzy i stewardów, którzy potrzebne doświadczenie mogą zdobyć podczas swojej codziennej pracy. Można także próbować znaleźć zatrudnienie na licznych statkach wycieczkowych oraz pasażerskich, gdzie powszechnie spotyka się kelnerów, sprzedawców w sklepach z pamiątkami czy personel zajmujący się kasynami. Możliwości jest naprawdę wiele i tylko od naszych aspiracji oraz umiejętności zależy, na co się zdecydujemy.

Skoro praca na statku bez doświadczenia, rzeczywiście leży w zasięgu ręki, to czas po nią sięgnąć, a jej znalezienie również nie powinno nastręczać wiele trudności. Wystarczy jedynie regularnie przeglądać ogłoszenia, najlepiej w internecie i odpowiadać na nie. Dobry rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy agencji, zajmującej się zatrudnianiem personelu pomocniczego na wszelkiego rodzaju jednostki pływające armatorów z całego świata.